ZAFER100

ZAFER100 için görsel

Stok : Yok !

Şuan için üretilmemektedir.


Mesaj GönderBu aralar yeni bir model uçak tasarlamayı düşünüyordum. Birkaç çizim sonrası Zafer100 çıktı ortaya. Basit kolay uçurulabilen, Rudder kontrolüne ihtiyaç duymayan ve mix kullanmayan bir model. Uçuşunun yumuşaklığı yanı sıra akrobatik kabiliyeti de olması bir artı oldu.

İçinde bulunduğumuz bu kış aylarında hava biraz durgunken yaptığım uçuş videosunu aşağıda paylaşıyorum. Uçağı ayar yapmak için dahi uçurmadan tek bir pil ile yaptığım ilk uçuştur.

Özellikler :


Kanat açıklığı : 100cm
Airfoil : Cicoz100
Gövde uzunluğu (motor dahil) : 82cm
Pil (3S 1300mA) dahil uçuş ağırlığı : 560 gr

Uçağın üzerindeki ekipmanlar :


1 adet 2150kV motor
1 adet 6x4 APC style pervane
2 adet 9 gram plastik dişli servo
1 adet 3S 1300mA lipo
1 adet 20A HK ESC

Videodaki uçuşda 3S 1300mA lipo kullandım. Kayıt sonrası uçağa 3S 2200mA lipo takıp denedim. Biraz daha kuvvetli bir çekiş elde ettim. 2200 lük pili yuvaya sığdırmak biraz zahmetli olsa da mümkün oldu. Pil yuvası ağırlık mekrezine çok yakın olduğu için uçuş karakteristiği bozulmadan 1300 ile 2200 mA arası 3 hücreli lipolar ile uçuş yapmak mümkün olacak görünüyor.

Bu uçağı, Emax 1534 kV lik motor, 7x6 pervane ve 20A ESC kombinasyonu ile de uçurmak mümkün.

ViDEO :

Başka bir ViDEO :

Bu uçağa ait montaj klavuzu:

ZAFER100 - ARF Montaj klavuzu

Yorumlar

Daire Testere ile Düz ve Açılı Ahşap Kesme

Daire Testere ile Düz ve Açılı Ahşap Kesme

Daire testerenizi kullanarak düz ve açılı kesimleri hatasız olarak yapabileceğiniz bir araç yaptım. Bu standı nasıl yaptığımı video ile paylaşmak istedim.

Haftanın Konusu marangozluk

Zafer100 ARF model uçağının montajını yapıyoruz. Montaj aşamaları fotoğraflı açıklamalar ile bu konuda yer alıyor.
In this video, I am making a compass to draw circles. I made a scrap of hard wood. It was a great compass. You should watch this video to learn how to make wooden compass
Start by downloading a PDF template from the link. Print PDF TEMPLATE. Then perform the operations on the video. I hope you enjoy it. Please subscribe to my Youtube
ZAFER100 Model Uçak konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön