World Of Warplanes Oynuyorum

World Of Warplanes Oynuyorum için görsel
2014-11-16 Tarihinde yayınlanmıştır.

Nedir bu World Of Warplanes ?


Bu oyun Rus'lar tarafından yapılmış, bir online savaş oyunu. Aynı firmanın yaptığı World of Tanks oyununun tutmasının ardından yaptıkları uçak oyunudur. Dünya'nın dörtbir yanından sanal pilotların kapıştığı itdalaşına girdiği bir oyundur. Benim gibi bir model uçak tutukununun oynayabileceği bir oyun :)

World Of Warplanes nasıl oynanır ?


Eğer yok ise bu adrese girerek bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Sayfada sağ üst köşede dili Türkçe olarak seçme imkanı var. Daha sonra oyunu download ederek bilgisayarınıza kurmalısınız. Oyun tamamen ücretsiz, ancak ihtiyaç duyarsanız ücret ödeyerek oyunda kullanmak üzere oyun parası (Altın) satın alabilirsiniz. Ben henüz hiç satın alma yapmadım.

Oyunun başında, küçük bir kurs sayesinde uçağınızı nasıl uçuracağınızı öğrenme ve pratik yapma imkanı mevcut. Doğrusu bu oyunda uçuş yapmak kolay, zor olan düşman uçağı düşürebilmek :) Onu da zamanla yaparsınız... Oyun için geniş bir desteğe şu adresten ulaşabilirsiniz.

Oyunda savaştıkça ve ilerledikçe puan dolayısı ile oyun parası kazanıyorsunuz. Başlangıçta düşük seviyeli uçaklar ile başlıyorsunuz. Oynadıkça, paranızı artırdıkça yüksek seviyeli daha gelişmiş uçaklara sahip olabiliyorsunuz. Oyunda toplam 10 seviye uçak var. En basit uçaktan ikinci dünya savaşının sonunda üretilen jetlere kadar geniş bir uçak yelpazesini görebilirsiniz.

Oyunu orta seviyedeki bir bilgisayarda oynamak mümkün. Aşağıdaki videoda izlediğiniz görüntüleri benim bilgisayarım ile kaydettim. Güçlü grafik kartları ile süper görüntüler alde edebilirsiniz, ancak HD seçeneğini seçmezseniz düşük konfigürasyonlu bilgisyarlar ile de oynayabilirsiniz. Benim bilgisayarımdaki ekran kartı Nvidia GTX 760 OC II bu kart fazla bile geliyor. 1080p çözünürlükte tüm grafik özellikleri maksimum ayarda iken rahatça oynayabiliyorum.

Aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz üzere her oyuncunun bir hangarı bulunuyor. Burada uçaklarınızı ve pilotlarınızı muhafaza ediyorsunuz. Geliştikçe yeni uçaklar satın alarak hangarınızı büyütmeniz olası.

World Of Warplanes HangarŞuan için oyunda ALMANYA, RUS (S.S.C.B), A.B.D. (AMERİKA), JAPONYA, İNGİLTERE ve ÇİN uçakları bulunmakta. İstediğiniz ülkenin uçağını alabiliyorsunuz. Oyuna yeni başladığınızda, birinci dünya savaşı uçakları ile oynayabilirken ilerledikçe ikinci dünya savaşı canavarlarını da almanız mümkün.

Oyunda çeşitli haritalar yani lokasyonlar var. Her sorti farklı bir haritada gerçekleşiyor. ADRİYATİK, PASİFİK OKYANUSU, KUTUP BÖLGESİ, YAYLA vs. gibi güzel grafiklere sahip lokasyonlarda uçmak mümkün. Eğer orta üzeri bir grafik kartınız var ise harika manzaraların keyfini binlerce metre yükseklikten uçarak çıkarabilirsiniz, neredeyse gerçek !

YAYLA lokasyonunda Spitfire I ile uçarken ben :
Worl Of Warplanes Yayla Lokasyonu

Oyunda kontrol :


Bu oyunda en kolay kontrol fare ile yapılıyor. Başlangıçta biraz garip gelse de sonradan alışıyorsunuz ve en iyi kontrolün bu olduğunu anlıyorsunuz. Ben, oyun kolu (Logitech F710) ile de uçmayı denedim, ancak fare kadar etkili savaşamadığımı farkedince, fareye geri dönüş yaptım. Oyun istatistiklerine baktığınızda birçok oyuncunun fare kullandığını görebilirsiniz.

Kontroller Ekranı:
World Of Warplanes Kontroller

Oyunda dilerseniz uçuşlarınızı otomatik olarak kaydedebilyorsunuz. Aşağıdaki videoda oyundaki bir uçuşuma ait kayıt bulunmakta. Bu kayıt üzerinden oyunu anlatmaya çalıştım. Bu arada 4 tane uçak düşürmüşüm, fena bir skor değil ! :)

Worl Of Warplanes Video (1080p) :Sonuç :


Eğer siz de benim gibi uçakları ve model uçakları seviyorsanız, hatta itdalaşı hastasıysanız oynamaktan keyif alabileceğiniz bir oyundur. Türkiye'den de bir çok uçuş yapan pilot burada oynuyor. Eğer siz de oynamaya başlarsanız beni de bir gün görebilirsiniz. Oyun üzerinden temas kurmayı ve arkadaş listenize almayı unutmayın. Keyifli kol uçuşları yapabiliriz. :) Türkiye'den de bir çok sanal pilot burada uçuyor ve savaşıyor. Zira oyunun Türkçe seçeneğinin olması büyük bir avantaj.

Şunu da söylemek isterim ki bu oyunu oynadıkça hem görsel hem de tepkisel olarak bir uçağın nasıl uçtuğunu iyi anlıyorsunuz. Modelci oluşumun neticesi olarak uçağı uçurmak hiç zor gelmedi. Model uçak uçurmam, refleks olarak diğer başlayanlardan daha iyi bir sanal pilot olmama neden olduğunu söyleyebilirim.

Çata çata çata çata ..... Üçüncü düşman YOK EDİL Dİİİİİİ !

Yorumlar

Bugün hava güzel. Ben de Mavic Air ile biraz uçuş yapayım dedim. Bu videodaki amacım, sizlere Mavic Airin 4K video kaydını göstermek.
Hazır dronelerden bir tane satın almaya karar verince DJI markasının Mavic Air modelini tercih ettim. Nedenini ve kutu açılımını bu konuda bulabilirsiniz.
Model uçağına sincaba kaptıran modecinin videosu.
World Of Warplanes Oynuyorum konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön