Otomobili Takip Ederken Kaza - FPV

Otomobili Takip Ederken Kaza - FPV için görsel
05-Aralık-2014

Hep gerçekleştirmek istediğim bir fpv uçuş tarzı var. Arkadaşımın kullandığı otomobilin içerisinden uçağımı uçurmak ve içinde olduğumuz arabayı takip etmek. Çok zevkli bir fpv uçuşu olacağını düşünüyorum. Dilerim birgün gerçekleştirebilirim. Bu tarz uçuş yapan modelci sayısı artmakta. Gayet güzel uçanlar var.

İşte bu fpv videosundaki arkadaş da fena sayılmayacak bir uçuş çıkarıyor. Uzun sayılacak bir uçuş sonrasında uçağı arabaya iyice yaklaştırıyor ve tam arkasına giriyor. Bir sellektör yapmadığı kalmıştı zaten :) Aklıma hemen motosiklet kullandığım zamanlar geldi, bazı densizlerin ön tamponunu motoruma değdirecek kadar, otobanda beni sıkıştırdığı olmuştu. O anları tekrar yaşamak istemem :( çünkü elden hiç birşey gelmez...Neyse bizim modelci kahramanımızın videosundan çıkaracağımız ders şu ki, siz siz olun böyle bir fpv uçuşu yaparsanız sakın ola takip ettiğiniz otomobilin arkasına girip yol istemeyin. Aksi halde otomobilin arkasındaki hava boşluğuna girdiğiniz anda uçuşunuz biter !

Video biraz uzunca vaktiniz dar ise 5.dakikadan sonra izleyebilirsiniz.

video :
Yorumlar

Burgerszoo Hayvanat Bahçesinde multikopter ile havadan çekim yaparken, multikoptere yani droneye yapılan Şempanze saldırısını gösteren videodur.
Ugur200 adlı fpv uçağımla havada güzel güzel uçarken birden uçağım ters dönüyor. Sonradan analaşılıyor ki ! Benim uçağıma arkadaşımınki gelip çarpmış. Kaza...
Henüz sebebini araştırmak için vakit bulamadım. Uçak son hali ile duruyor ve incelememi bekliyor. Ancak ilK düşüncelerim GPS in çalışması konusunda biraz sıkıntı olmuş...
Otomobili Takip Ederken Kaza - FPV konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön