Minik 3D - Depron Model Uçak

Minik 3D - Depron Model Uçak için görsel

Bu uçak benim ilk depron-kapron uçağımdır. 2000li yılların başında patlar motorlu modeller uçurduktan sonra bir müddet modelciliğe ara verip daha sonra ilk elektrikli Cessna modelimi satın almış ve uçurmaya başlamıştım. Ardından kendi yaptığım ilk model budur. Bu modeli yaparken herhangibir plan kullanmamış sadece internette gördüğüm modellere benzetmeye çalışmıştım.

İlk kapron uçağım oluşundan dolayı uçup uçmayacağından endişeliydim. Ama sağolsun beni yanıltmadı. Ancak ne varki uçak depron-kapron malzemeden yapılmıştır ve fazla uzun ömürlü olmadı.

Ayrıca bu uçakta yaptığım en büyük hata birleştirme işinde tamamen bant kullanmış olmamdır. Tabiki acemiliğin verdiği bu bilgi eksikliği neticesinde uçak 3D yapamamıştı. Ancak bir sport plane tarzında fena da uçmuyordu.

Yapım aşamasından birkaç fotoğraf :

minik 3d depron model ucak


minik-3d-depron-ucak

minik-3d-depron-ucak-258


Yorumlar

Model uçak gösterilerini birçok yerde gördük, ama bu defa minik 3D uçaklar sahneye çıkıyor. Özellikle 2 uçağın aynı anda uçtuğu anda 2.uçağı kadının kullanması dikkat
Geçen hafta sonu FPV uçuşu arasında yaptığım bir uçuş. Model yeni yaptığım bir tricopterdir.
Ben bu videodan çok keyif aldım 3D bir uçağın yüksek fps ile kaydedilmiş videosu. Bir uçağın havada nasıl yön değiştirdiğini ve kontrol yüzeylerinin nasıl etkilendiğiniz
Minik 3D - Depron Model Uçak konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön