Mavic Air 4K 30 FPS Deneme - Koyunlar

Mavic Air 4K 30 FPS Deneme - Koyunlar için görselMerhaba model uçurmayı seven modelciler.

Bugün hava güzel. Ben de Mavic Air ile biraz uçuş yapayım dedim. Bu videodaki amacım, sizlere Mavic Airin 4K video kaydını göstermek.

Bu arada eğer internet hızınız 4Kyı destekliyor ise Youtube video ayarını 4Kya getirmeyi unutmayın.
İşe, Mavic Aire cep telefonu ile bağlanarak başlıyorum. Video kayıt ayarlarını kontrol ediyorum.

Özellikle kayıtın yapılacağı ortamın doğru seçildiğinden emin olmam lazım. Bu defa kaydı harici SD karta yapacağım. Storage Location bölümünde SD Card yazdığından emin oluyorum.
Video Siz bölümünde 4K ve 30 fps yi görüyorum. Video formatı ise MOV olarak kalıyor. Diğer ayarlar otomatik ve yalın halde, hiç dokunmuyorum.

Ve kalkışı yaptım. Telefondan gelen uyarı seslerinin nedeni dronun bana yakın olmasından ötürü sensörlerin beni bir engel olarak algılaması. Zaten ekran üzerinde de kırmızı çizgiler ile bunu gösteriyor.

İleride bir koyun sürüsü görmüştüm. Sürüye doğru uçmaya başlıyorum. Şuan izlediğiniz görüntü
cep telefonumun ekran görüntüsüdür. Kırmızı yuvarlağa yani kayıt tuşuna basıyor ve kamera kaydını başlatıyorum.
Yaklaşık 30 km hızla ileriye doğru uçuyorum. Yüksekliğim birhayli düşük çünkü çukura doğru uçuyorum. 300 metre civarında koyun sürüsünü görüyorum. Artık 4K görüntüyü izleyebilirsiniz.

Videoyu yükledikten sonra farkettim ki Youtube çevrimi sonrası videonun kalitesi bir hayli düşmüş. Ama yine de fikir verecek kadar iyi.

Aşağıdaki görsele tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

mavic-air-4k-deneme-cekimi-koyun-surusu Youtube Link

Böyle videoların devamı için beğenmeyi ihmal etmeyiniz.Bu konu 7 Nisan 2018 tarihinde siteye yüklendi.

Yorumlar

Hazır dronelerden bir tane satın almaya karar verince DJI markasının Mavic Air modelini tercih ettim. Nedenini ve kutu açılımını bu konuda bulabilirsiniz.
DJI firması yeni ürünü olan DJI Inspire 1 modelini tanıttı. Gelişmiş komple bir sistem olan bu model birçok koptercinin hayalini süsleyecek.
Tatilde gittiğim memleketimde quadkopterim ile birkaç video çekmeyi ihmal etmedim. Bu konuda meydan ve çarşı görüntülerini içeren video bulunmaktadır.
Mavic Air 4K 30 FPS Deneme çekimi - Koyun Sürüsü konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön