Hobbyking i86 kart test

Hobbyking i86 kart test için görsel

Bu kartı yakın bir zamanda HK piyasaya sürdü, kart EAGLE Multicopter Flight Controller N6 kartının birinci versiyonu. Şuan başka hobi shop sitelerinde ikinci versiyonu bulmak mümkün.

Fiyatı şuan için HK sitesinde 20,00$ civarında. Kart elime geçtiğinde HK nın diğer KK kartına oranla biraz daha küçük bir yapıda olduğunu tesbit ettim. Kartın en büyük avantajı, firmware yüklemeye gerek kalmadan üzerindeki dip switchler yardımı ile modeller ve modlar arasında geçiş yapabilme imkanı veriyor olması. Bu kart ile 2 rotor, Trikopter, quadkopter ve hexakopter uçurmak mümkün. Buna ilave olarak normal ve sport modlar arasında geçiş yapmak mümkün. Normal modda uçuş daha stabil durumda. Kart mümkün olduğunca modelin devrilmesine engel olmaya çalışıyor. Hatta kendisi biraz toparlama eğilimi gösteriyor. Sport modda ise uçuşun kontrolü daha çok sizde ancak yine de akro mod bir uçuş karakteristiği göremedim. Sport modun bir sonraki aşaması olan akro (acro) modda modelin daha agresif olması 3D hareketlerini daha kolay yapabilmenizi sağlıyor. Bu karttaki sport modda ise attığınız loop ve tonolar (taklalar) sert olmaktan uzak. Daha uzun ve yumuşaklar.

Aşağıdaki videoda kullandığım ekipman :
1x - HK i86 multicopter card
3x - Emax 2822 1200kV
3x - 3mm propsaver
3x - HK 30A ESC
3x - 8x4 prop
1x - Corona 12 gr metal gear servo
1x - Kendi yaptığım tricopter frame
1x - Turnigy nanotech 2,65 A Lipo 3S (Yaklaşık uçuş süresi 15 dk.)
Radio : Spectrum Dx6i
Yorumlar

Geçen hafta sonu FPV uçuşu arasında yaptığım bir uçuş. Model yeni yaptığım bir tricopterdir.
Dünya rekoru 132 multikopterci bir arada
Bugün hava güzel. Ben de Mavic Air ile biraz uçuş yapayım dedim. Bu videodaki amacım, sizlere Mavic Airin 4K video kaydını göstermek.
Hobbyking i86 multikopter kart test video konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön