EDF montajı nasıl yapılır

EDF montajı nasıl yapılır için görsel

Elimizde demonte halde bir EDF miz var. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere gri EDF montajlanmış, siyah EDF ise demonte halde. Gri renkli EDF içine kaçan bir parça neticesinde palleri hasar görmüş durumda. EDFler çalışırken yüksek oranda hava çektikleri için önlerinde bulunan küçük parçaları hemen içlerine çekebilmekte. Ayrıca uçuş sırasında yere çok yakın çalışmaları (iniş ve kalkış) neticesinde böyle durumlar ortaya çıkabiliyor.

edf-montaji-330

Hemen EDFmizi birleştirmeye başlayalım. Elimizdeki EDF nin gövdesine öncelikle motoru monte etmemiz gerekiyor. EDF nin gövdesine kasnak dersek, bu EDFnin kasnağına motoru 4 adet vida yardımı ile tutturuyoruz. Vidaları tam olarak sıkmalı ancak vidalara ve vida yataklarına zarar vermemeye özen göstermeliyiz.

edf-montaji-330

Daha sonra EDFmize pervaneyi monte etmemiz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki sıralamayı kullanıyoruz. Bu EDFde, pervane motor miline sabitlenirken önden vidalama yöntemi ile sıkıştırma yapılıyor. Bazı EDFlerde ise motor milini yandan sıkıştırma yöntemi kullanılıyor. Bunun için EDF kasnağı üzerinde alyan anahtar girişi için bir adet delik bulunur.


edf-montaji-330

Bizim EDFmizde önce pervane adaptörünü motor miline takıyoruz, ardından pervanemizi ve vidamızı takıp güzelce sıkıyoruz. Vidaya ve vida yatağına hasar vermeden sıkabildiğimiz kadar sıkmamız pervanenin zamanla gevşemesine engel olur. Sonuç siyah EDFmizin birleştirilmesi tamamlandı.

edf-montaji-330


Yorumlar

You can download this PDF document. If you watch my Youtube video, you can make start button and foot pedal
İhtiyacınız var ise bu videoyu izledikten sonra siz de kolayca siklonik toz ve talaş toplama makinası yapabilirsiniz.
Kolay bir şekilde evde zımpara makinası yapmak isterseniz bu konu size yardımcı olabilir. Şerit zımpara makinasını birçok işinizde kullanabilirsiniz. Videoyu izleyiniz.
EDF montajı nasıl yapılır konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön