Cicoz100 - Havada yakalama tekniği

Cicoz100 - Havada yakalama tekniği için görsel

Biraz vakit bulunca videolara bakarken bu videoyu hazırlama fikri doğdu. Çok kısa olsa da bir tatil yapma fırsatı buldum. Bu sırada gerçekleştirdiğim Cicoz100 uçuşlarından seçtiğim birkaç havada yakalama sahnesini birleştirdim.

Bu videoyu hazırlamamın nedeni, bazı arkadaşların Cicozu havada yakalamak istediklerini ancak bunu yapamadıklarını söylemeleridir.

Videoda dikkatinizi çekmek istediğim en önemli nokta rüzgarın sürekli arkanızda olmasıdır. Uçağı kendinize doğru yaklaştırırken göz hizanızda tutmaya çalışın. Gerekir ise ufak gaz artırmaları yaparak uçağı kendinize doğru iyice yaklaştırın ve gazı tam kesin. Uçak hız kaybettiğinde irtifa da kaybedeceği için tam üzerinize düşecek gibi olur. O sırada uçağı sağ elinizle tutun. Sanırım aşağıdaki video daha açıklayıcı olacaktır.

Video :

Yorumlar

Bugün hava güzel. Ben de Mavic Air ile biraz uçuş yapayım dedim. Bu videodaki amacım, sizlere Mavic Airin 4K video kaydını göstermek.
Biraz önce internette seyrettiğim bu videoyu burada paylaşmak istedim. Çünkü gördüğüm en iyi uçan kanat FPV oryantasyon uçuşlarından biriydi.
31-03-2013 pazar günü YS-X4 ile 3 sortilik uçuş yaptım. Havadan video çekiminde gün geçtikçe daha iyi sonuçlar almaya başladım.
Cicoz100 - Havada yakalama tekniği konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön