Cicoz uçuranlardan paylaşımlar

Cicoz uçuranlardan paylaşımlar için görsel
Not bu konu ve yorumlar çok uzun idi ancak site yenilenmesi sırasında ancak bu kadarı kurtarılabildi...


Yunus_Karaer demiş ki: - 13 Haz, 2010 at 08:06 AM -İlk Yorumu yapmak bana kısmet oldu..!

Yorumumu tüm içtenliğimle yazıyorum, dilerim samimiyetime inanırsınız !

Öncelikle scale modellerden hoşlanan biri olarak ( takip edenler bilirler D-jet modelimde bir sürü değişiklik yapmıştım.. )

İlk gördüğümde modelin sadece kanat olması bana çok cazip gelmemişti hatta Hüseyin Bey çok daha güzel modeller yapabilecek kapasiteye ve tecrübeye sahip birisi olarak neden bu modeli seçti diye de düşünmüştüm açıkcası...

Sonra modeli incelemeye başladım, yahu dedim kendi kendime bu model uçarken modelin altını ve üstünü büyük ihtimalle karıştırım ve peşinden de kırım yaşarım... Ne de olsa pilotajı iyi olan birisi değilim. Kendimi başlangıç seviyesinde gören biriyim.

Tüm bu görüşlerimi modelin sahibi olan Hüseyin Beyle de paylaştım. Kendisi bana, benim bu düşüncelerimin yersiz olduğunu rahatlıkla uçurabileceğimi söyledi. Ama ne yalan söyleyeyim, ben hala tam olarak tatmin olmamıştım.

Hemen peşinden işim icabı İstanbul a yolum düştü. Kendisi ile telefonda görüştüm ve Hüseyin Bey bana senin için bir Cicoz 100 hazırlıyorum Pazar günü gel bir deneme uçuşu yapalım dedi.

Pazar günü hava ciddi anlamda rüzgarlıydı, büyük ihtimalle test uçuşunun iptal olacağını düşünerek Hüseyin Bey i aradım ama bana modeli rüzgarda da uçurabileceğimizi söyleyince buluştuk.

İlk deneme uçuşunu gerçekleştirince tüm korkularımın gerçekten yersiz olduğunu anladım.

Burada fazla uzatmak istemiyorum. Sahibi olduğum Cicoz 100 ile ilgili tüm fotoğraflar ve videolar burada mevcut.

Bu vesile iele Model de emeği geçen Hüseyin Bey e sıcak yaklaşımı ve en önemlisi modelcilik hayatıma kattığı artılardan ve tecrübelerini benimle paylaşmasından dolayı şükanlarımı ve saygılarımı sunmak isterim.

Önemli Not : Cicoz 150 yi sabırsızlıkla bekliyorum.

Herkese sevgiler ve Saygılar.

Yunus Karaer


Gokhan Kambur demiş ki: - 15 Haz, 2010 at 04:23 AM


cıcoz 100 kullanan bırı olarak bende bır kac sey soylemek ıstıyorum oncelıkle benımde pılotajım pek ıyı degıl acıkcası ve cıcoz 100 bır egıtım ucagıda degıldır ama ben cıcoz 100zle basladım ucusa ılk ucusumda kesınlıkle samımı olarak soyluyorum acemılıgın verdıgı heycanla ucagı guzel bıkalkısla havalandırdım mukemmel ucuyordu ama ne olduysa acemılık ya ucagı samımı soyluyorum enaz 50 metreden beton zemıne caktım eyvah dedım gıttı ucak heycanla yanına kostuk ve ne goreyım cıcozda bırak kırımı cızık bıle yoktu ogun enaz 10 ucus yaptım ve 8zını yere caktım ve sadece cıcozun oguzelım burnu cok azda olsa bıraz buzusmustu sadece okadar mukemmel bı ucak ucusu cok ıyı ve cok ama cok saglam kesınlıkle her modelcıde bırtane olması gereken bı ucak huseyın beyın ellerıne saglık huseyımn beyın her modelını kesınlıkle gozum kapalı alırım kesınlıkle mukemmel ısler cıkarıyor ve ayrıca yunus kardesım gıbı bende cıcoz 150yı sabırsızlıkla beklıyorum ....

osman1971 demiş ki: - 12 Tem, 2010 at 09:56 PM


11 TEMMUZ 2010 ORHANLI CICOZ100 SHOW
11 TEMMUZ 020 ORHANLI VE METE_xvid.avi

11 TEMMUZ 021 DOĞA CICOZ_xvid.avi

11 TEMMUZ 022 CICOZ OSMAN_xvid.avi

11072010078 UFUK CİCOZ_xvid.avi

11072010079 CİCOZ YERDEN_xvid.avi

BU VİDEODAN SONRAKI DENEMEDE CICOZ YERDEN KALKTI AMA VIDONUN PILI BITTIGI ICIN ÇEKEMEDIK

SEYREDEBILENLER SÜMER ABININ VIDEOSUNU SEYRETSINLER

http://www.youtube.com/watch?v=cx0rgL2qum8

SUNP0004 ORHANLI_xvid.avi

BU VİDEOYU İZLEYİN YORUMU SİZ YAPIN

BAN DAHA NE DİYEYİM Kİ

hsnhatiboglu demiş ki: - 27 Ağu, 2010 at 09:51 PM


siteyi takip eden, ve cicoz 100 almayı düşünen arkadaşlar için yapım aşamasında karşılaştığım güçlüklerden bahsetmek istiyorum.

cicoz 100 ü sadece kesilmiş kanat olarak satın aldım ve son haline kadar kendim yaptım. zaten hüseyin beyinde cicoz 100 yapımıyla ilgili videsunu izledikten sonra size sadece aşamaları takip etmek kalıyor.
ilk önce uçağın üst tarafının neresi olacağı konusunda biraz tereddüt yaşadım. uçağın nispeten daha düz olan kısmı alt tarafta kalmak şartıyla alet edevat ne varsa hepsinin üst kısma yerleştirilmesi gerekiyor.
gerekli güçlendirilmelerin yapılmasının ardından renklendirme tamamen sizin tercihlerinize kalıyor. yalnız benim tavsiyem cicozu güçlendirme aşamasında burun kısmına üçgen şeklinde düz bir levha keserek burun kısmının şeklini bozmadan iç kısmına yerleştirmek. ( benimkinde yok çünkü burun kısmının bu kadar çabuk deforme olacağını düşünmemiştim, tabi düşüşüne göre değişir. )

cicozu yaparken kanatların kenarlarında bulunan dik küçük kanatçıkları normal bir şekilde yapıştırdım ama sonra anladımki cicozun en sağlam yapılması gereken yerlerin başında burası gekiyor. daha sonra iyice bi sağlamlaştırdım.

sonuç olarak yapması son derece kolay, uçurması bir o kadar zevkli, ufak tefek kırımlarda herhangi bir hasar görmeyecek güzel bir uçak. tavsiye ederim.

Cicoz100L uçuran modelciler. :


cicoz-ucuranlardan-paylasimlar-386


Yorumlar

Model uçaklarınız için ağırlık merkezini kolayca hesaplayabileceğiniz bir sayfadır. Zagi, cicoz, uçan kanat ve birçok model uçak için uygundur.
Cicoz140 ile Kısırkayada vadide turluyoruz. Bu model uçak ile yaptığım en güzel FPV uçuşlarından biridir.
Deniz üzerinde FPV uçuşu yapmak cesaret istiyor. Zira uçağınız düşerse geri kazanmak pek de mümkün olmayabilir. Biz Gökhan arkadaşımla buna cesaret ettik. Uçuşa ait video
Cicoz uçuranlardan paylaşımlar konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön