6mm Eurofighter Typhoon

 6mm Eurofighter Typhoon için görsel

Planını http://rc.tomhe.net adresinden idirerek yaptığım bu model uçurması kolay ve keyifli bir uçaktı. Ancak yapılan malzeme kapron olduğu için fazla uzun ömürlü olmadı ! Esasen özlediğim bir uçaktır.

Plana uyduğunuz sürece yapımı da kolay olan bu uçağı 2 gecede tamamlamıştım. Dilerseniz siz de zor olmayan bu modeli yapabilirsiniz. Plan gayet güzel çizilmiş ve birleştirme yerleri gayet akıllıca planlanmış.

Uçakta kullanılan donanım:
Motor : Himodel 1450kV
Pil : 1300mAh
Esc : 25 Ah Himodel fly serisi
Uçağın uçuş ağırlığı : 400 g

şeklinde idi, aslında biraz daha itme sağlayabilecek bir motor ile daha iyi sonuç verirmiş, çünkü dik tırmanmalarda yetersiz sayılırdı. Yine de delta kanat uçakları bana sevdiren bu model oldu.

Bence bu uçağın en zayıf tarafı kaprondan yapılmış olmasıydı. Dayanıklı jet (D-JET) de kullandığım malzeme ile yapmış olsaydım kesinlikle çok uzun ömürlü olabilirdi.

Şöyleki birgün uçurken etrafımdaki seyircilere laf yetiştirirken uçağın oryantasyonunu kaybederek düşük bir irtifadan yere çaktım :( ve sonrasında daha da toparlamak mümkün olmadı.

Aşağıda bu modelime ait birkaç fotoğraf ve uçuş videosu bulabilirsiniz.

6mm eurofighter typhoon

Uçağa planda olmamasına rağmen sonradan iniş takımları monte etmiştim. Pek iyi sonuç vermese de inişlerde uçağı kırımdan koruyordu.


6mm eurofighter typhoonYorumlar

Mini elektrikli Yak55 rc model uçağın yapımı ve planı.
Bu uçağı bugün Kazlıçeşmede birkaç sorti uçurdum. Rüzgar bu uçağa göre biraz fazla olunca uçak geriye doğru sürükleniyordu.
6mm depron kullanılarak yapılan SeaDart rc model uçağının planı.
6mm Eurofighter Typhoon - Model Uçak konusunu görüntülemektesiniz.
 Sayfa başına dön